П’ять причин, чому рішення ФФУ на користь “Вересу” це позитив

Головною подією тижня стало рішення ФФУ недопускати чернігівську “Десну” до УПЛ, натомість дозволити грати в елітному дивізіоні бронзовому “Вересу”. Можна скільки завгодно поливати брудом чиновників, скільки завгодно говорити про те, що недотримується спортивний принцип, але рішення вже прийнято. Звісно, зрозуміти вболівальників “Десни” дуже легко, те, про що мріяли, те що здавалося уже в кишені, раптом зникло. Більше того, омріяна путівка була віддана команді у якої проблем не менше… Несправедливо? Звісно несправедливо, але Ви часто стикаєтесь в Україні зі справедливістю? Такі вже в нас реалії…

Відомий вислів “якщо Ви не можете протистояти насиллю – розслабтесь та получайте задоволення” чудово підходить до данної ситуації. Враховуючи, що рішення по “Вересу” прийняте, чому б не відзначити позитивні моменти, які несе в собі поява цієї команди в Прем’єр лізі.

  1. Ще виступаючи у Другій лізі команда з Рівного була однією з найбільш відвідуванних. Вихід в Першу лігу ще більш покращив відвідуваність команди. “Верес” являється лідером за кількістью вболівальників серед всіх команд Першої ліги. В середньому на кожному матчі “народної команди” були присутні 2179 глядачів. На домашніх поєдинках цей показник ще кращий – 3277. Для порівняння на “Десну”  приходило в середньому 942 глядача. Різниця відчутна, чи не так?
  2. Рівненський “Верес” любить і вміє грати в атакувальний футбол. Команда з заходу України стала найбільш результативною командою Першої ліги. Більше того, досить часто матчі цієї команди були самими результативними в турі. Лише чотири матчі за сезон “Верес” завершив з сухими нулями, за те скільки він голепадів подарував: 4:2 проти “Тернополя”, 1:6 проти “Гірник-Спорту”, 5:1 проти “Буковини”, знову ж таки 4:2 проти “Гірник-Спорту”. І це не враховуючи матчів які завершувалися з рахунком 4:0, 3:0, 3:1. Що й казати, в середньому три гола за матч забивається у матчах не багатьох команд України.
  3. Активна робота на трансферному ринку та підбір персоналу, ось чим відзначалася команда з Рівного протягом останніх двох років свого існування. Бразильці для другої ліги? Не питання. Переманити Непляха, Борзенка, Степанюка з еліти? Без проблем. Ще у другій лізі команду міг очолити Лужний, очолював Лутков, а згодом працював Мазяр. Далеко не останні імена в тренерському цеху українського футболу. Вже зараз ходять чутки, що команду очолить Кварцяний, можна бути впевненним, що на “Верес” чекає масштабна трансферна компанія. Вільних агентів зараз достатньо(от недавно волинянин Політило звільнився), тому клубному керівництву є де розігнатися. А домовлятися з відомими гравцями у клубі вміють, що неодноразово було доведено.
  4. Вихід в еліту ще більше повинен простимулювати місцеву владу. Так, зараз у команди з Рівного в плані інфрастуктури немає нічого, проте контакт з місцевою владою є, і це вже добре. Є гарантії, в планах реконструкція стадіону, є напрацювання по базі. Можна бути впевненним, що ультрас команди будуть продовжувати тиснути на керівництво і врешті решт справа з стадіоном буде завершена. Для західної України, де в плані інфраструктури все дуже трагічно, поява міста з хорошим стадіоном буде безумовним кроком вперед.
  5. І на завершення мова піде про ультрас. Незважаючи на масу проблем, фанатське угрупування “Вересу” одне з найкращих в країні. Так, зараз у нього конфлікт з керівництвом, але те, що вболівальники це одна з прикрас клубу – факт. Перфоманси, які влаштовували ультрас, марші на матчі, все це додасть нашому футболу іскри, якої так не вистачає…