Олексій Хахльов: Впевнено дивимося в майбутнє

Те, як розвивається і прогресує останнім часом рівненський “Верес” в деякій мірі нагадує казку про Попелюшку. Ще зовсім недавно футбольні фанати Рівненщини з заздрістю змушені були спостерігати за матчами професійних команд сусідніх регіонів, з смутком пригадувати часи, коли їх клуб грав у Вищій лізі, та мріяти про чудо, яке стало реальністю…

Чи не головним творцем рівненського чуда являється голова Рівненської обласної федерації футболу Олексій Хахльов. Ще зовсім недавно, в переважної більшості амбіції “Вереса” викликали скептичну посмішку, зараз, лише через рік після відновлення команди, команду з Рівного ставлять в приклад.

Про політику клубу, майбутнє та мрії сайт Footmania поспілкувався з президентом Народного клубу “Верес” Рівне Олексієм Хахльовим.

В нинішніх умовах, коли зник “Металіст”, може зникнути “Дніпро”, Вам вдалося відродити футбол в Рівному. Місто, де чотири роки не було професійного футболу, зараз в усіх на устах, в першу чергу завдяки “Вересу”. В чому секрет, адже ідея створення “Народного клубу” не нова, але тільки Вам в Україні вдалося втілити її в реальність?

Ідея створення “Народного клубу” в Україні дійсно не нова. Ми вивчали та аналізували цікаві напрацювання ФК “Карпати” Львів в цьому напрямку. А також міжнародний досвід в тому числі іспанської “Барселони”, в якому клубом володіють вболівальники “сосіос”. У нас в Рівному ми віднайшли свій секрет. Це ОБ’ЄДНАННЯ навколо ідеї Народного клубу “Верес” Рівне громади, бізнесу та влади! У нас найвища відвідуваність домашніх матчів в усій ПФЛ. Ми залучили соціально відповідальний бізнес у якості спонсорів. Ми отримали підтримку та розуміння з боку міської та обласної влади. Та заслужили довіру партнера – успішного національного товаровиробника ПАТ “Львівський холодокомбінат”! Зараз впевнено дивимося у майбутнє та спільно вирішуємо питання життєдіяльності клубу.

Цього літа рівненський “Верес” зумів здивувати багатьох роботою на ринку трансферів. Ще вчора команда грала у Другій лізі, а вже сьогодні їй вдалося запросити до своїх лав таких відомих виконавців, як Неплях, Борзенко, Сергійчук, Степанюк, список можна продовжувати. Ще весною Вам вдалося домовитися з Володимиром Мазяром. Як Вам вдається заманювати відомих виконавців, спеціалістів в команду. Як так, що гравці, котрі ще декілька місяців назад грали в Прем’єр лізі, сміливо переходять в команду Першої ліги.

Для багатьох нових гравців важливим аргументом при прийнятті рішення стала та енергія рівненських вболівальників та ультрас, яка панує нашому стадіоні-колізеї. Так ми жартівливо, поки що, називаємо нашу домашню арену “Авангард”. Хоча і в цьому питанні досягнули прогресу. Вже розпочата серйозна робота по реконструкції стадіону. Виділені за сприянням міського голови Рівного Володимира Хомка кошти в розмірі більше 100 мільйонів гривень будуть оперативно, ефективно та прозоро використані на створення гостинної для наших глядачів та незабутньої для наших гостей арени. Щодо Мазяра скажу коротко – “Вересу” пощастило з Володимиром Івановичем і тренеру пощастило з клубом!Хахльов
Останнім трансфером Вашої команди став Михайло Сергійчук, який повернувся в “Верес” після шести років виступів в інших командах. Більшість вболівальників особливо зраділи саме Сергійчуку, який являється місцевим гравцем. Чи є в планах команди підсилення ще відомими гравцями, представниками Рівненщини? Той же Володимир Гоменюк, хоча й планував завершити кар’єру, але можливо відгукнувся б на запрошення “Вереса”.

Стратегія розвитку НК “Верес” Рівне передбачає комплектацію команди через 10 років в основному вихованцями рівненського футболу. Однак члени клубу вже зараз неодноразово ставили питання про залучення місцевих футболістів. Вирішення цього питання стало можливим за виконання двох умов – команда з амбіціями та ресурсами, а також ситуація на трансферному ринку. Сьогодні ми отримали черговий успіх – Сергійчук повернувся додому, а вболівальники будуть заповнювати стадіон, щоб дивитися на своїх зірок!

З Володимиром Гоменюком розмовляли та запрошували його у “Верес”. Він повідомив, що з радістю допоміг би команді, однак старі травми не дають такої можливості.

Ваш син не без успіху виступає за юнацьку команду київського “Динамо”, збірну України свого віку. Немає спокуси запросити його в “Верес”?

Кожен футбольний батько в Україні мріяв би мати такого сина. Чемпіон України серед 17-річних, титул Кращого гравця турніру, членство в збірній України. Ще й усі дисципліни по ЗНО написав на високий прохідний бал! Радий бачити в ньому непересічну особистість та ціную нашу дружбу. Він вміє приймати важливі самостійні рішення. Тому зробимо пропозицію – можливо погодиться.

Олексій Хахльов

Цієї зими в “Вересі” були на перегляді два бразильських легіонери. Чи можуть вболівальники очікувати в команді окрім підсилення з України, екзотики з інших країн?

Впевнений, що Україна багата футбольними талантами. І ми маємо дати можливість нашим гравцям розкритися в повній мірі. В моєму розумінні ми маємо працювати на експорт, а не на імпорт гравців!
На нашому сайті проводилося опитування про очікування від “Вересу” на наступний сезон. Переможна серія в товариських матчах, чудове підсилення дали свої результати: 69% опитаних бачать Ваш клуб в п’ятірці кращих і навіть серед претендентів на вихід в Прем’єр лігу. Все це виглядає чудово, проте чи зможе клуб пройти атестацію?Все таки рівень інфраструктури бажає кращого.
Нещодавно ми відсвяткували першу річницю після відродження “Вереса”. Це був надзвичайно насичений та результативний рік. Шалені темпи розвитку дивують багатьох не тільки скептиків, а й прихильників НК “Верес” Рівне. Але ми розуміємо всю відповідальність по створенню альтернативи чисто олігархічному футболу. Та прагнемо ще раз довести прості істини – футбол насамперед існує для вболівальника! Сучасний стан справ в нашому футбольному господарстві призводить до очевидних наслідків, таких як провал нашої збірної на Євро-2016. Настав час змін. В тому числі по розумінню того, як створити з національного чемпіонату в усіх лігах саме видовище. Продукт, який знайде свого споживача, який буде конкурентоспроможний, який буде приносити прибутки учасникам. Ми маємо відійти від системи обмежень і стати на шлях відкриття можливостей. Це не просто тези. За цим має стояти чіткий алгоритм виходу з кризи. А щодо нашої інфраструктури… Заборонити “Вересу” грати, бо у нас немає облаштованих ВІП місць? Я сам постійно на матчах сиджу на звичайній трибуні. І, повірте, отримую величезне задоволення від спільнодії! Буде і табло, і система відеоспостереження, і комфортний медіа центр, і багато ще чого. Головне, що ми – громада, бізнес та влада вважаємо себе рівноправними та відповідальними партнерами! І разом ідемо цим шляхом та готові не понижати планку вимог до самих себе.
Огороднік Андрій, спеціально для Footmania.com.ua